Günümüz İnsanının Büyük Sorunu Çabuk Yorulma

çabuk yorulma

Günümüzde birçok insanın en çok şikayetçi olduğu konuların başında çok hızlı bir şekilde yorulma ve gün içerisinde sürekli bir şekilde hissedilen halsizlik bulunuyor. Örneğin, ev hanımları gün içerisinde ev işleri ile ilgilenirken birden yorulma hissine kapılıyor ve bu yorgunluk bazen uyku getirirken bazen rahatsız edici vücut semptomları ortaya çıkarıyor. Bu nedenle birçok kişi bu site üzerinde çabuk yorulma ve aşırı halsizlik belirtileri, nedenleri ve tedavisi hakkında araştırma yapıyor. Bu nedenler arasında kansızlık gibi önemli bulgular gösterilirken, bazı insanlarda yorulmayı ortaya çıkaran belirtiler cildin soluklaşması, vücut eforunun azalması, büyük ve küçük tansiyon arasında aşırı fark olması ve hızlı nabız şeklinde görülür.

Çabuk Yorulma Halsizlik Rahatsızlığında Temel Nedenler

Özellikle çabuk yorulma halsizlik rahatsızlığında nedenlerden birisi olarak kansızlık yani annemi gösteriliyor. Bu nedenle sayfa üzerinde belirtildiği gibi rahatsızlığın doğru bir şekilde araştırılması gerekmektedir. Anemi; vücutta yoğun kan kaybı yaşanması, alyuvarların yeterli derecede yapılmaması, iç kanamalar ve kadınlarda uzun süreli adet kanamaları nedeniyle görülebilir. Bu durumda genellikle demir, B12 vitamini, folik asit, bakır ve riboflavin gibi besin maddelerinin vücuda eksik alınmış olduğu tespit edilmektedir.

Çabuk Yorulma Ve Halsizlik Rahatsızlığında Tedavi Yöntemleri

Anemi rahatsızlığında alyuvar eksikliği yaşandığı için hemoglobin miktarı azalır ve hücreler yeterli derecede oksijen alamaz. Bu durumda istirahat halinde bile çarpıntı, yorgunluk ve halsizlik görülebilir. Öncelikle bazı testlerin yapılması, aile öyküsünün dinlenmesi, kullanılan ilaçların incelenmesiyle anemi tespit edilmeli ve tedavi için altında yatan nedenin belirlenmesi gerekir. Sindirim sisteminde kanama bulunduğunda ya da adet döneminde uzun dönemli kanama olduğunda giderilmesi gerekir. Bu sayfada önerilen şekilde uzman gözetiminde vücuda ekstra Demir, B12 vitamini, folik asit ve bazı proteinler verilmesi gerekebilir. Kemik iliğine bağlı rahatsızlıklarda ve kansızlık durumunda kemik iliği nakli de yapılabilir.

Kulvar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir